Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Strona główna

Strona główna

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

W sobotę 6 maja na terenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bartoszycach odbył się etap rejonowy Mistrzostw Pierwszej Pomocy organizowanych przez PCK.  W rozgrywkach wzięło udział 8  szkolnych drużyn ratowniczych powiatu bartoszyckiego.   Ich zadaniem było wykazanie się wiedzą i  umiejętnościami z  zakresu udzielania pierwszej pomocy na symulowanych miejscach wypadków i rozwiązanie testu wiedzy na temat działalności Czerwonego Krzya oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. W  ogólnej klasyfikacji drużyna z naszego gimnazjum w składzie: Patrycja Kuzia, Julia Gajowiak, Julia Taranowicz, Ola Gojło i Kasia Monkiewicz zajęła II . Dziewczynom gratulujemy.

Opiekun drużyny - Bożena Mączyńska

Czytaj więcej o: Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

TYDZIEŃ NAUK MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH

W dniach 24.04. – 28.04.2017r. w naszej szkole trwał Tydzień Matematyczno-Przyrodniczy. Było dużo ciekawych działań. Zaczęliśmy w poniedziałek od apelu z okazji Dnia Ziemi, który pod kierunkiem p. Elżbiety Knap przygotowali uczniowie klasy IIA.
Po apelu odbyło się spotkanie z ornitologem p. Markiem Bebłot. Pan Marek opowiadał o swojej pracy, o tym jak prowadzi obserwacje, bada tereny, szacuje liczbę gatunków skrzydlatych na danym terenie, o obrączkowaniu ptaków. Ponadto w poniedziałek młodzież  z klas trzecich wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Uczniowie porządkowali tereny nad Jeziorem Kinkajmskim.

Czytaj więcej o: TYDZIEŃ NAUK MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH

KONKURS RECYTATORSKI

Nasi uczniowie wzięli udział w XXXV gminnych eliminacjach konkursu recytatorskiego "Spotkania z poezją dziecięcą", które odbyły się 27 kwietnia 2017 r. w Domu Kultury w Rodnowie. Po prezentacjach dzieci ze szkół podstawowych przyszedł czas na zmagania gimnazjalistów. W wyniku tej rywalizacji Michał Grabuś - uczeń klasy III a zdobył I miejsce w kategorii poezji śpiewanej (przygotowywany przez p. Iwonę Kasjaniuk i p. Urszulę Bekieszę ) oraz Jakub Szopa - uczeń klasy I a zajął II miejce w recytacji wiersza i fragmentu prozy (przygotowywany przez p. Ewę Trzcińską ). Udział w konkursie wzięła także Natalia Mazurowska - uczennica klasy II b (również przygotowywana przez p. Ewę Trzcińską). Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali nagrody, które wręczył Pan Włodzimierz Kowalik - sekretarz Gminy Bartoszyce. 17 maja 2017r. Michał Grabuś będzie reprezentował Gminę Bartoszyce podczas etapu rejonowego tego konkursu. 
 
Urszula Bekiesza
Czytaj więcej o: KONKURS RECYTATORSKI

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Zapobiegajmy pożarom"

Marysia Miecznik – finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Zapobiegajmy pożarom”.

Do finału konkursu województwa warmińsko – mazurskiego wpłynęło 217 prac zgłoszonych przez powiatowe ogniwa Związku OSP RP.

Powiat bartoszycki reprezentowały trzy uczennice naszego gimnazjum: Marysia Miecznik, Julia Gajowiak i Klaudia Kowalska.

Do eliminacji krajowych z województwa warmińsko - mazurskiego z grupy IV -  wybrano i zakwalifikowano 5 prac – wśród nich praca Marysi.

Gratulujemy!

 

Barbara Choruży – Połeć

Czytaj więcej o: Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Zapobiegajmy pożarom"
Powiększ obraz:

Nasza szkoła z Certyfikatem „Chronimy Dzieci”

W 2015r. nasze gimnazjum przystąpiło do realizacji programu Chronimy Dzieci, którego autorem i koordynatorem jest fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Program realizowany jest poprzez wdrożenie standardów ochrony dzieci przed krzywdzeniem zapisanych w polityce ochrony dzieci, która obowiązuje wszystkich pracowników szkoły. 

 W dniu 24 marca 2017r jako jedyna szkoła w gminie Bartoszyce otrzymaliśmy Certyfikat „Chronimy Dzieci” przyznany w ramach rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.

Przyznanie certyfikatu potwierdza, że nasza szkoła spełnia wysoki poziom standardów ochrony dzieci oraz oferuje wysoką jakość programów ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Ideą programu jest przyznawanie certyfikatu „Chronimy Dzieci” placówkom, które spełniają wysoki poziom standardów ochrony dzieci oraz oferują wysoką jakość programów ochrony dzieci przed krzywdzeniem. 

Czytaj więcej o: Nasza szkoła z Certyfikatem „Chronimy Dzieci”