TYDZIEŃ NAUK MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH

W dniach 24.04. – 28.04.2017r. w naszej szkole trwał Tydzień Matematyczno-Przyrodniczy. Było dużo ciekawych działań. Zaczęliśmy w poniedziałek od apelu z okazji Dnia Ziemi, który pod kierunkiem p. Elżbiety Knap przygotowali uczniowie klasy IIA.
Po apelu odbyło się spotkanie z ornitologem p. Markiem Bebłot. Pan Marek opowiadał o swojej pracy, o tym jak prowadzi obserwacje, bada tereny, szacuje liczbę gatunków skrzydlatych na danym terenie, o obrączkowaniu ptaków. Ponadto w poniedziałek młodzież  z klas trzecich wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Uczniowie porządkowali tereny nad Jeziorem Kinkajmskim.

We wtorek, 25 kwietnia 46 uczniów z klas IA, IB i IIA pojechało na wycieczkę  do Planetarium w Olsztynie. Uczniowie uczestniczyli w lekcji dydaktycznej „Ziemia we Wszechświecie”. Wyjazd zorganizowała p. Elżbieta Lebioda.

W czwartek 15 uczniów klas trzecich razem z p. Agnieszką Fuśnik-Olender pojechało na wycieczkę do Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie. Uczniowie uczestniczyli w Dniach Otwartych Szkoły.

W piątek gimnazjaliści uczestniczyli w kolejnej edycji warsztatów chemicznych „Eksperymentiada”. Uczniowie mieli możliwość wykonywać różne ciekawe doświadczenia
i eksperymenty chemiczne. Warsztaty chemiczne zorganizowała p. Agnieszka Fuśnik-Olender.

Ponadto w czasie obchodów Tygodnia Nauk Matematyczno-Przyrodniczych uczniowie wzięli udział w akcji Fundacji Ekologicznej „Arka” – „Listy Dla Ziemi”. Pod kierunkiem p.Elżbiety Lebiody pisali listy do dorosłych na temat konieczności ochrony środowiska.

Pod kierunkiem p. Marzenny Rybko uczniowie klas IIIA i IIIB układali rebusy
o tematyce matematyczno-przyrodniczej, a uczniowie klasy IIIA przygotowali gry planszowe. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w konkursach wiedzy z matematyki, biologii, geografii, fizyki i chemii. Z każdej grupy wiekowej wyłoniono najlepszych uczniów, którzy zmagali się w drugim etapie konkursów wiedzy z poszczególnych przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

W piątek 28 kwietnia odbyło się podsumowanie obchodów Tygodnia Matematyczno-Przyrodniczego, na którym ogłoszono nazwiska mistrzów z poszczególnych przedmiotów przyrodniczych i matematyki. Wręczono dyplomy i upominki. A oto mistrzowie:

Biologia

Fizyka

Geografia

Jakub Szopa

Julia Taranowicz

Dominika Serowik

Maria Miecznik

Aleksandra Gryta

Albert Steć

Aleksandra Gryta,

Wiktoria Dudek

Wśród uczniów, którzy rozwiązali rebusy matematyczno-przyrodnicze rozlosowano i wręczono 3 nagrody-upominki.

Elżbieta Lebioda