TYDZIEŃ NAUK MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH

W dniach 24.04. – 28.04.2017r. w naszej szkole trwał Tydzień Matematyczno-Przyrodniczy. Było dużo ciekawych działań. Zaczęliśmy w poniedziałek od apelu z okazji Dnia Ziemi, który pod kierunkiem p. Elżbiety Knap przygotowali uczniowie klasy IIA.
Po apelu odbyło się spotkanie z ornitologem p. Markiem Bebłot. Pan Marek opowiadał o swojej pracy, o tym jak prowadzi obserwacje, bada tereny, szacuje liczbę gatunków skrzydlatych na danym terenie, o obrączkowaniu ptaków. Ponadto w poniedziałek młodzież  z klas trzecich wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Uczniowie porządkowali tereny nad Jeziorem Kinkajmskim.

We wtorek, 25 kwietnia 46 uczniów z klas IA, IB i IIA pojechało na wycieczkę  do Planetarium w Olsztynie. Uczniowie uczestniczyli w lekcji dydaktycznej „Ziemia we Wszechświecie”. Wyjazd zorganizowała p. Elżbieta Lebioda.

 W czwartek 15 uczniów klas trzecich razem z p. Agnieszką Fuśnik-Olender pojechało na wycieczkę do Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie. Uczniowie uczestniczyli w Dniach Otwartych Szkoły.

W piątek gimnazjaliści uczestniczyli w kolejnej edycji warsztatów chemicznych „Eksperymentiada”. Uczniowie mieli możliwość wykonywać różne ciekawe doświadczenia
i eksperymenty chemiczne. Warsztaty chemiczne zorganizowała p. Agnieszka Fuśnik-Olender.

Ponadto w czasie obchodów Tygodnia Nauk Matematyczno-Przyrodniczych uczniowie wzięli udział w akcji Fundacji Ekologicznej „Arka” – „Listy Dla Ziemi”. Pod kierunkiem p.Elżbiety Lebiody pisali listy do dorosłych na temat konieczności ochrony środowiska.

Pod kierunkiem p. Marzenny Rybko uczniowie klas IIIA i IIIB układali rebusy
o tematyce matematyczno-przyrodniczej, a uczniowie klasy IIIA przygotowali gry planszowe. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w konkursach wiedzy z matematyki, biologii, geografii, fizyki i chemii. Z każdej grupy wiekowej wyłoniono najlepszych uczniów, którzy zmagali się w drugim etapie konkursów wiedzy z poszczególnych przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

W piątek 28 kwietnia odbyło się podsumowanie obchodów Tygodnia Matematyczno-Przyrodniczego, na którym ogłoszono nazwiska mistrzów z poszczególnych przedmiotów przyrodniczych i matematyki. Wręczono dyplomy i upominki. A oto mistrzowie:

 

Klasa

Biologia

Chemia

Fizyka

Geografia

Matematyka

I

Jakub Szopa

Jakub Szopa

Jakub Szopa

Jakub Szopa

Jakub Szopa

II

Julia Taranowicz

Julia Taranowicz

Julia Taranowicz

Julia Taranowicz

Dominika Serowik

III

Maria Miecznik

Maria Miecznik

Aleksandra Gryta

Albert Steć

Aleksandra Gryta,

Wiktoria Dudek

 

Wśród uczniów, którzy rozwiązali rebusy matematyczno-przyrodnicze rozlosowano i wręczono 3 nagrody-upominki.

Elżbieta Lebioda