Zajęcia edukacyjno - integracyjne nad Jeziorem Łapińskim

W dniach 29-31 maja 2017 r. uczniowie klas trzecich brali udział w wycieczce podsumowującej ich przygodę z nauką w gimnazjum. Czas ten spędzili w Ośrodku Wypoczynkowo- Szkoleniowym „Dorota” w miejscowości Czapielsk  nad Jeziorem Łapińskim.

Już od pierwszej chwili uczniowie wiedzieli, że nie będą się nudzić. Czekały na nich rozmaite zadania zarówno na lądzie, „w powietrzu”  jak i na wodzie. W pobliżu ośrodka znajduje się park linowy oraz tzw. „małpiarnia”. Tam pod okiem instruktorów mogli wykazać się swoją zręcznością i popracować nad koordynacją ruchową. Jednym z zadań był także wyścig na pontonach. Dzięki niemu nauczyli się determinacji oraz pracy w grupie. Trzecioklasiści  budowali tratwy, posługując się linami i beczkami. Do łatwych nie należało ustawianie i pokonanie toru  ze skrzynek. Wymagało to ciągłego utrzymywania równowagi i skupienia.  Elementem wycieczki były także wyprawy do lasu, gdzie czekały na uczniów gry drużynowe. W ostatnim dniu pobytu odbyła się zabawa terenowa wymagająca umiejętności korzystania z mapy i kompasu.

Po wyczerpujących zadaniach uczniowie mieli także parę chwil dla siebie, odpoczywając i nocując w drewnianych domkach położonych pośród drzew.

Były to trzy dni wypełnione intensywnymi zadaniami. Kontakt z naturą połączony z aktywnym wypoczynkiem i integracją obu klas przyniósł wiele frajdy i chwilę przerwy  od szkolnej rzeczywistości. Uczniowie w trakcie wyjazdu nabyli dużo praktycznych umiejętności. Myślę, że wszyscy uczestnicy są zadowoleni  z wyjazdu i wspominają  go z uśmiechem. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Izabela Kuźniak, Ewa Trzcińska i Urszula Bekiesza.

Maria Miecznik, ucz. klasy III B